Медична статистика показує, що зміна раціону і способу життя здатне значно збільшити фертильність (здатність сперматозоїдів чоловіка запліднити яйцеклітину). В організмі все взаємопов’язано: неправильне харчування, стреси в сукупності з алкоголем, курінням і малорухливим способом життя негативно позначаються на чоловічому здоров’ї. У зв’язку з цим чоловікові, який хоче стати батьком, бажано переключитися на нове меню.
‼️Продукти, які покращують якість сперми:
Овочі, зелень і фрукти:
🟢 Горіхи (волоські, мигдаль, кеш’ю та інші). Містять багато цинку, який відповідає за вироблення сперматозоїдів і рівень тестостерону. Чоловікові бажано з’їдати жменю горішків щодня в якості закуски або додаючи в різні страви.
🟢 Банани. У їх складі виявлено велику кількість вітамінів групи В, магній, цинк і вітаміни А і С. В комплексі вони позитивно впливають на гормональний фон і вироблення здорової сперми.
🟢 Часник і зелень. Саме таке поєднання дає організму чоловіки необхідну кількість вітаміну В6, а також селену – мікроелемента, що впливає на будову сперматозоїдів. Щедро додаючи зелень з часником в улюблені страви, представники сильної статі можуть підвищити лібідо, поліпшити кровообіг і відрегулювати рівень тестостерону.
🟢 Авокадо. Має в складі багато вітаміну Е, що збільшує рухливість чоловічих статевих клітин, їх ймовірність проникнення в яйцеклітину і запліднення. Як відомо, сперматозоїди досягають жіночої статевої клітини приблизно за добу, зустрічаючи на своєму шляху багато перешкод.Чим вище якість сім’яної рідини, тим більшою буде здатність до зачаття у чоловіка.
🟢 Спаржа. Позитивно впливає на чоловіче здоров’я і забезпечує поліпшення якості і кількості сперми. Ще один плюс спаржі – підвищення імунітету за рахунок великої кількості міститься в ній вітаміну С. Як показує практика, часті застуди і особливо вірусні захворювання з високою температурою здатні негативно позначитися на складі сім’яної рідини і її виробленні. Підвищуючи опірність організму до вірусів, чоловік підвищує і фертильність, що важливо для майбутнього зачаття.
🟢 Яблука. Соковиті, багаті вітамінами фрукти допомагають виробленню достатньої кількості сперми.
🟢 Помідори. Регулярно вживаючи овочі в будь-якому вигляді, можна поліпшити кількість сперми. Особливо корисні томати чоловікам, які живуть в несприятливій екологічній ситуації. Лікопін, що міститься в шкірці помідорів, нейтралізує вільні радикали і покращує стан дрібних судин і капілярів, що важливо для виробництва насінної рідини.
🟢 Насіння гарбуза. Доступний і смачний рослинний продукт, в якому багато цинку, що впливає на вироблення тестостерону. У насінні міститься також велика кількість вітаміну Е і кислоти омега 3, які сприяють активному припливу крові до статевих органів і вироблення сперми хорошої якості. Вживати цей продукт потрібно за певним правилом, а саме – між прийомами їжі, не змішуючи з іншими стравами.
🟢 Гранат. Допоможе чоловікам, які знаходяться в стані хронічного стресу, мають знижений статевий потяг і, як наслідок, насінну рідину з неповноцінними або слабкими сперматозоїдами.
🔵 Перше місце в списку займають устриці. Цей морепродукт має багатобічну позитивну дію на організм чоловіків: підсилює ерекцію, збільшує кількість активних сперматозоїдів, підвищує тестостерон і статеву активність. Досить з’їдати 15 г устриць, щоб забезпечити хорошу фертильність.
🔵 Червона риба і морепродукти. Страви з ними будуть багаті нежирними кислотами, які поліпшують стан судин, і білком – будівельним матеріалом для сперматозоїдів. Вживати рибу потрібно не рідше, ніж три рази на тиждень, замінивши нею жирну і важку м’ясну їжу.
🔵 Куряче м’ясо, кролик і телятина. Також багаті білком, необхідним чоловікам для виробництва якісної сперми. Доповнити м’ясне меню можна нежирними сортами яловичини і молодою бараниною.
🔵 Молочні продукти. Найкращими будуть твердий сир, домашній сир, нежирне молоко (у разі якщо організм добре його переносить).
🔴 Препарати і продукти, що негативно впливають на кількість активних сперматозоїдів
🔴 Що стосується «поганих» продуктів для зачаття, лікарі одноголосно стверджують, що на фертильність чоловіків негативно впливають алкоголь, куріння і деякі ліки. Зокрема, препарати для лікування алергії, для зниження тиску, а також ліки, що застосовуються при деяких ендокринних проблемах.
🔴Погіршують якість сперми жирне м’ясо, ковбаси та копчені продукти, зайва кількість солінь, які шкодять ниркам, і пиво, що містить фітоестрогени.
🔴Ці продукти не тільки не корисні для якості сперми, а й шкодять всьому організму чоловіка, зокрема, серцево-судинній системі.
🔴Також чоловікові слід пити більше рідини, але не пакетований сік, а мінеральну воду, зелений чай, морси з натуральних ягід.
🔴 Каву та інші збуджуючі напої потрібно скоротити, оскільки вони посилюють реагування на будь-який стрес .
Таким чином, дієта, багата жирними кислотами омега-3, антиоксидантами і вітаміном B позитивно впливає на фертильність.
‼️Не зволікайте, звертайтесь у лікувально-діагностичний центр професора Литвинця, де команда спеціалістів допоможе вам у вирішенні проблеми ☺️💙
м.Івано-Франківськ, вул. П.Орлика, 3
☎️ 380666602120
☎️ 380672095372