Звязок алергічних захворювань у дітей зі стресами матері під час вагітності

Достеменно відомо всім, що вагітна жінка має перебувати у гармонії із собою та світом для того, щоб майбутня дитина розвивалася якнайкраще. Наприклад, щоб маля не було занадто знервованим, нервувати не потрібно і матусі. А ще стрес у вагітної жінки спричиняє розвиток харчової алергії у майбутньої дитини.

Алергія – це реакція імунної системи, що виникла внаслідок відхилень у її роботі. Статися такий збій може навіть тоді, коли майбутня дитина ще знаходиться у материнській утробі. Одним з найважливіших органів імунної системи у дітей є тимус (вилочкова залоза), який закладається наприкінці 1-го місяця вагітності. Після народження дітей і до 3-6 річного віку тимус досягає максимального розвитку, після чого до 15 років поступово перероджується у жирову та сполучну тканину, втрачаючи свої функції.

Ще одним важливим органом імунітету у дітей є кістковий мозок, який закладається на 5-му, а починає функціонувати на 12-тому тижні внутрішньоутробного розвитку. Будь-який негативний вплив на вагітну в той чи інший спосіб може вплинути на імунну систему дитини. Стосується це і психогенних чинників: надмірної тривожності, стресів, депресії. Результати наукових досліджень свідчать, що поява симптомів цих розладів під час вагітності підвищує ризик розвитку атопії у їхніх дітей.

Як припускають науковці, зв`язок між психологічним станом під час вагітності жінки та алергією у її дитини може пояснюватися негативним впливом надмірного виділення кортизолу (гормону наднирників) на імунну систему плода. Цей гормон також називають гормоном стресу, оскільки його концентрація в крові значно підвищується при: стресових ситуаціях; шоковому стані; травмах; важких інфекційних захворюваннях; інтоксикаціях; голодуванні; хірургічних операціях; нестачі інсуліну.

Отже, майбутнім матусям варто уникати стресових ситуацій. Як, власне, й тим, чиї малюки вже народилися. Адже діти чудово відчувають емоційний стан батьків, тож нервозність матусі автоматично передається малюку. Це, своєю чергою, негативно впливає на його імунну систему, зумовлюючи підвищений ризик захворювання на алергію. Між тим вже доведено, що діти з харчовою алергією мають підвищений рівень стресу.

Розірвати це коло допоможе консультація лікаря-алерголога. Адже тільки він може підтвердити діагноз «алергія» у дитини. А підтвердивши його — призначити лікування, яке дозволить тримати алергію під контролем.

Якщо у вас виникли питання, не зволікайте, звертайтесь до ЛДЦ професора Литвинця, де команда спеціалістів допоможе вам у вирішенні проблеми

Наша адреса:
м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 3
Запис та детальна інформація за телефонами:
+380666602120
+380672095372